Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Zsírégető tabletta? Minek?!

  Ebben a posztban a táplálékkiégszítőkről lesz szó, érvek és ellenérvek lesznek felsorakoztatva az egyes termékek viszonylatában, amelyeket figyelembe véve főleg pénzt spórolhattok, mivel hiába öntenek el minket a reklámok hullámai, egyáltalán nem biztos, hogy mindenre tényleg szükségünk is van az "álomtest" eléréséhez. Szóval mindenképpen maradjatok velem!:)

  Az első és legfontosabb, ami a a leg-nem-fontosabb is az a fehérjepor.

  Miért a legfontosabb?

  Az izomépítéshez nélkülözhetetlen a fehérje, de ezt mindenki tudja. 1,6 – 1,8g/ttkg az ajánlott mennyiség, ami egy 80kg-os embernek 130-140g. Azt viszont kevesebben tudják, hogy mennyi fehérjét eszünk. Egy átlagos ember, aki naponta egyszer eszik húst, az körülbelül 80-100g fehérjét visz be. Ebben az esetben a legfontosabb étrendkiegészítő a fehérjepor lesz és napi 1-2 adag elfogyasztásával már bőven az ajánlott bevitel közelében lehetünk.

  De miért ez a leg-nem-fontosabb is?

  Mert ha valaki egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozik akkor igázából bevisz annyi fehérjét, amennyit kell. Én pl. 160-180g fehérjét eszek naponta és csak elvétve iszok egy-egy séket, amikor épp kedvem szottyan, vagy ha véletlenül úgy kajáltam, hogy a nap végére nem lenne meg a fehérjebevitelem.

  Mennyit tudunk ezzel spórolni?

  Ha napi egy-két adagot iszunk az már számottevő. Ami legyen kb. havi 50 adag, az ~8.000Ft. Erre tekinthetünk úgy is hogy sok, de arányaiban a fehérjeporok olcsóbb fehérjeforrások, mint a húsok. Ki-ki döntse el magától, hogy melyiket preferálja. Véleményem szerint viszont a húst, mint olyat nem kellene lecserélnünk egy feldolgozott készítményre. Van olyan hely és idő, amikor nélkülözhetetlen, de próbáljuk úgy alakítani ezeket, hogy feleslegesen ne bánja ezt a pénztárcánk.

  Megéri ezen spórolni? Nem egyértelműen, de meg!

  Kreatin

  A kreatin vizet tart meg az izmokon belül. Nem, nem vizesít. Amire sokan gondoltok, az az izom és bőr közötti rész vizesedése, de a kreatin ilyet nem csinál. Sziplmán olyan közeget hoz létre az izomban, hogy az jobban el tudja látni a funkcióját. Jótékony a hatása van az erőnkre, az állóképességünkre, ezáltal a fejlődésünkre. Hosszútávon is biztonságosan alkalmazható és pitiáner összegért juthatunk hozzá, kb 2500Ft/hónap.

  Megéri ezen spórolni? Egyértelműen NEM!

  Zsírégetők

  A elég nagy marketinggel rendelkező tápkieg a piacon és egyben a legnagyobb átverés. Itt igazából kapszulás vagy por formájában lévő ízesített koffeint veszünk, néhány felkapott összetevővel, amik igazából nem a zsírt égetik. Van köztük vízhajtó hatású, energetizáló, termogén.. stb. Konkrétan egyik sem égeti le rólunk a zsírt. Súlyvesztést is csak a vízhajtó hatású zöldteakivonat, vagy csalán teszi lehetővé, ezzel hamis érzetet keltve a használóban, mivel az első 4-5 napban konkrétan súlyt vesztük és akár tónusosabbak is lehetünk a vízvesztés következtében. Ez azonban olyan messze áll a zsírvesztéstől, mint Makótól Jeruzsálem.

  Megéri ezen spórolni? Egyértelműen MEG! Aki ezekre költ, az konkrétan az ablakon hajítja ki a pénz. Vegyetek inkább egy jó kávéfőzőt.

  Tesztoszteron növelő

  Kicsit fiús téma, de a hölgyeknek is szolgálok benne hasznos infóval. Kezdjük azzal,hogy a tesztoszteron fontos az izomépítésben. A tesztoszteron szintünk meghatározza mekkora izomtömeget tudunk felépíteni, így értelemszerűen jó, ha ezt kimaxoljuk.

  A piacon rengeteg termék van, és elég sokat én is kipróbáltam. Ha kicsit beleássátok magatokat, akkor olyan terméket keressetek, amiben magas hatóanyagtartalom van és nem napi 5-6 szemet kell bevenni belőle.

  A magamon tapasztalt pozitív hatásai az energiaszint növekedés, kicsit harapósabb az ember tőle...Ez azt jelenti, hogy amíg általában az emberek mélázva konstatálják, hogy 5 perc múlva indulni kéne edzeni és még nyugisan 10-15 percig pörgetik inkább az Instagramot, addig a tesztoszterontól "fűtött" társuk már rég lehúzta az első szettet tricepszet. Ezen kívül növeli a libodót, szóval ha hölgyek olvassák most ezt és a barátjuknak, férjüknek "lankad" a figyelme, akkor nyugodtan ki lehet próbálni! :)

  Megéri ezen spórolni? Mivel nem drága és szerintem van tényleges hatása, ezért azt mondom, hogy ha van rá keret, akkor szánjuk rá, viszont csak azért hogy jaszkarizzunk, nem kell.

  Pre-workout

  Lehet nélküle élni.. De érdemes?! Tipikusan az a cucc, ami ha a polcon figyel úgy fogy, mintha az élet múlna rajta, viszont ha nincs, nekem pl. eszembe se jut. A hatása megkérdőjelezhetetlen, energia, durranás, kitartás, koncentráció.. Minden jön. Aláírom.

  Drága? Inkább nem olcsó. Havi kb 4000Ft-ra jön ki átlagban. Ha azt nézzük akkor a zsírégetős ízesített koffein kicsit visszaköszön itt is, de mégis sokminden más is van benne, ami tényleg nagyon jó hatással van a teljesítőképességre, szóval ez igazán nehéz. Ami ellene szól még, hogy nagyon hamar rá lehet kapni.. Legyünk őszinték, szerintem egy hét használat után már mindenkinél befigyel egy-egy "najóóvan ma elég sz@rnak érzem magam nyomok egy dupla adagot" - feeling.  A kérdés adott..

  Megéri ezen spóroni? Sajnos azt kell mondjam, hogy igen, pedig imádom.

  Kollagén

  A tápkieg piac gyöngye. A csapból és még mellőle is ez folyik. Ugye a kollagén jó a hajra, bőrre, körömre, ízületi problémákra, narancsbőrre. Szóval inkább a hölgyeket célozták ezzel meg. A barátnőm már két hónapja szedi, azt mondja jó, szebb lett a haja, mint ahogy a bőr is szebb lett és a körme is erősödött. (Szerintem eddig se volt csúnya..) Az egyetlen komoly észlelése az az volt, hogy a korábbi térdfájdalma teljesen elmúlt, ezért már tényleg jár a pont. Az, hogy a narancsbőr nem tűnik el 500liter kollagén elfogyaszása után sem, szerintem lehet tényként kezelni. Mivel a fogyás egyetlen módja a ...? Kalóriadeficiiiit! :)

  Visszatérve, felmerült bennem egy kérdés.. Mi van ha a 6-7000Ft-os kollagént lecseréljük egy 4-5000Ft-os Vitamin csomagra, ami tartalmazza az ízületvédőt és a haj-bőr-köröm vitaminokat? Egyszerűen nem hagy nyugodni! Hogy teljesen őszinte választ tudjak adni mindkettőt ki fogom próbálni. És két hónap múlva elmondom mi történt. Addig tartsatok ki!

  Megéri tehát ezen spórolni? Kap egy hatalmas LEHET-et!

 Ha tetszett az iromány, akkor legyetek szívesek megosztani azokkal, akiknek szükségük lehet ezekre az infókra! Aki szeretne tud hozzánk csatlakozni a Bonsens's Official Facebook csoportba, ahol megosztunk egy csomó egészséges kaját, feltöltünk videókat, motiváljuk a közösséget és aki szeretne személyre szabott étrendet vagy edzéstervet az vegye fel velem a kapcsolatot a csoportban vagy írjon e-mailt a bonsensofficial@gmail.com-ra!

 Bonsens

 

0 Tovább

A tökéletes étrend - Jó és rossz fehérjék

Ahogyan ígértem, megpróbálunk végigmenni a fogyásunkhoz közvetlenül hozzájáruló makrók tulajdonságain és azok minőségbeli különbségein. Ez undorítóan "száraznak" hangzik, DE nem lesz az! Rengeteg fontos és hasznos információval jöttem, ami megkönnyíti a közel tökéletes étrend kialakítását! Szóval tessék elolvasni! :D

  Mielőtt elkezdjük...

  Aki komolyan gondolja és részről részre halad velünk, annak ezek az infók létfontosságak lehetnek, szóval vagy mentsétek le a cikket, vagy jegyzeteljetek, hogy ne kelljen folyton visszakeresgetni.. Vágjunk is bele!

  A fehérje

  Azt gondolná az ember, hogy a fehérje az fehérje... De óriási különbségek vannak közöttük. Vegyük élből a két legnagyobb csoportot: Növényi és Állati fehérjéket. A kettő között a legnagyobb különbség, hogy a növényi fehérje aminósavbázisa nem teljes, ami azért fontos mert csak teljes aminósavbázissal tudunk izmot építeni.

  Hogyan képzeljük ezt el?

  Vegyük az egyik legjobb növényi fehérjeforrást a borsót. Tegyük fel vega vagy, vagy vegán és nem eszel húst, vagy csak simán felakarod "turbózni" a diétádat és irdatlan mennyiségű borsót teszel bele. Ettől így konkrétan nem leszel izmos, hiába nyomod a borsót borsóval, mert hiányzik belőle pár aminósav, amik legfontosságúak.

  Ha még mindig nem érthető itt egy másik példa, hogy 100%-ig mindenki értse:

  Feltételezzük hogy csak Hawaii pizzával lehet izmot építeni. De, ahhoz hogy ez teljesüljön, MINDENNEK rajta kell lenni, ami normális esetben rajta szokott. Viszont ha mondjuk hiányzik az ananász és csak egy sima sonkás pizzát eszünk, nem fog történni semmi, max jóllakunk. Értitek?

  Tehát a borsó önmagában nem elég. A különböző zöldségek kombinációja fogja kiadni a megefelő aminősavbázist, az izomépítéshez. Abba most nem mennék bele, hogy milyen kombinációk ezek, meg jövőhét végéig olvansátok és még sehol sem járunk.. Akit ez érint, az nyugodtan olvasson utána, egy csomó jó infó van fent a neten ezzel kapcsolatban.

  Miélőtt rátérnénk az állati fehérjékre meg kell említenem a szójafehérjét, ami óriási vita tárgya a férfiak körében, mivel több kutatás kimutatta, hogy a szójafehérje megdobja az ösztrogén termélést (női nemi hormon), ami alapjaiban gátolja a tesztoszteron termelődését (férfi nemi hormon) és ezzel az izomépítés mérlegét a kuka felé irányítja. Ez lehet szója elleni propaganda, vagy lehet igaz. Mindenesetre nem árt róla tudni és tovább informálódni, ha valaki mindenképp szójával vagy szójafehérjével akarja az étrendjét kiegészíteni.

  Az állati fehérje

  Mielőtt mindenki hátradőlve várná, hogy milyen űberszuper az összes állati fehérje... Hát nem az! Ma már semmi sem az, aminek látszik és erre figyelni kell, ha valaki egészségesen akar táplálkozni.

  Mi lehet a baj vele?

  A minősége. Húskonzervek, felvágottak, előre panírozott húsok, mint a legtöbb "csirkemell" nuggets, olcsó kolbászok, virslik stb. Kuka. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb húsmócsingból gyúrt termékben található fehérje hulladék minőségű, hiába van ráírva, hogy 100g-ban 19g fehérje van. Messziről kerüljük a feldolgozott élelmiszerek ezen csoportját, mert erre mindent lehet, csak alapozni nem. Márpedig a fehérje az, amire alapozni tudjuk a diétánkat.

  Kivételek: Magas hústartalmú termékek, házi húskészítmények (ahol tudjuk, Pista bácsi mit rakott bele). Összességében ne várjuk egy 500Ft/kg-os párizsitól azt, amit egy 85% húsból készült házi mangalica kolbász tud... Remélem ezt nem kell magyarázni. :)

  Nézzük a húsokat..

  Ezek közül egyből ki is emelnék egyet, ami nem hús, hanem annál jobb. A tojás. Igen, a tojás jobb a húsnál, mivel kb. 90%-ban tudjuk hasznosítani a benne lévő fehérjét, a "normális" húsok 40-50%-hoz képest. Emellett jó koleszterinek vannak benne, amik erősítik az érrendszert és a szívet is. Szóval a tojás jó.

  A normálisak közül kiemelném a halakat, szuper fehérjeforrások, jó zsírokkal teli, könnyen emészthetőek, így vacsorára külön ajánlani tudom. A lazacot és a tonhalat kiemelném, amik hihetetlen jó hatással vannak a szervezetre és a diétánkra is. Hátránya, hogy nem pont az olcsóságok közé tartoznak, de ha valaki hetente egy-két alkalommal becsempészi az étrendjébe, annak a teste meg fogja ezt hálálni.

  Ki sem maradhat a sorból a csirke. Minden edzőtermi szökevény étrendjének szent összetevője. Viszonylag olcsó és megszámlálhatatlan féle képpen el lehet készíteni. Általában a mellet ajánlják, de nálam a felsőcomb (bőr nélkül) a nyerő. Százszor szaftosabb, mint a mell és nem sokban térnek el kalóriában,  és abszolut megéri a teljesebb ízhatásért. Ha lehet válasszátok a csontos verziót és otthon filézzétek ki, a csontból pedig nagyon király húslevest vagy hús alaplevet lehet csinálni.

  A marhahúst rengetegen támadták az elmúlt időben, mióta "divat" lett vegetáriánusnak ill. vegánnak lenni, pedig az egyik legkoplettebb fehérjeforrás. Aki már próbálta a heti húsbevitélét szinte csak marhából fedezni, az tudja milyen tisztán érezhető energiát lehet nyerni belőle. Tényleg hihetetlen. Viszont nem mindenkinek bírja az emésztése a marhát, erre tessék odafigyelni, nem észnélkül bevásárolni belőle, bár természetesen ugyanaz a baja, mint a halnak, hogy relatív drága..

  A sertés maradt a végére, nem azért mert rosszabb lenne, mint a többi, de a diéták többségében nem sok szerephez jut. Egyszerűen szerintem azért, mert aki sertést akar enni, annak nem a sertésszűz, hanem az oldalas, tarja és a csülök jut eszébe, de ez így is van rendjén. Nem kell félni ezektől sem, viszont a brutális zsírtartalmuk miatt kiemelt figyelemmel építsük be az étrendünkbe, ha nem bírjuk nélküle! Az oldalasnak kb. 277kcal 100g-ja, a sertésszűznek pedig 120kcal.. Csak óvatosan!

  Tejtermékek:

  A tej majd évszázados hatalmát szintén megtörte az idő és a tudósok is. Ma már nem "menő" a tejfogyasztás, az egyre elterjedtebb laktóz intolerancia és az olyan kísérletek miatt sem, ahol bizonyították, hogy a tej egy bevonatot képez a gyomorban, ami lassítja a felszívódást ezáltal egy "rothasztóládát" hozva a gyomrunkból létre.. Vannak, akik e mellett és, akik ellene beszélnek, szerintem mindenki döntse el magának, hogy fogyasztja vagy sem. Egy pohártól valószínű nem halunk meg.

  Ami viszont vitathatatlan, hogy a tejtermékek hasznos részét képezik a diétának. Kiemelném egyből a túrót, cottage cheese-t és a natúr joghurtot, amiket szerintem mindenki nyugodtan beépíthet az étrendjébe, amennyiben nincs laktóz problémája. Estére tökéletes választás mind, mert a bennük található kazein lassan bomlik le, és egész éjszaka ellát minket értékes fehérjékkel. A sajtok már egy kicsit neccesebbek, a sok fehérje mellett általában 40-50% zsírt is tartalmaznak, ezzel is vigyázzunk. Tejföl és kefír opcionálisan beépíthető, de csak ha nem tudjuk "elviselni" a töltött káposztát natúr joghurttal.. Én sem tudom és főzni is jobban szeretek tejföllel, mint joghurttal.. A zsírtartalommal játszatunk itt is, ha többet akarunk enni belőle, akkor érdemes a csökkentet zsírtartalmú termékek felé kacsintani.

  És zárásképpen..

  A fehérjeporok. Direkt hagytam a végére, mert ez csak értendkiegészítő és kérek mindenkit, hogy annak is használja. Nem megoldás minden étkezés helyett inni egy fehérjeshake-et, hiába szívódik fel jobban, mint a hús és hiába van benne tízszer több tápanyag, a húst magát soha nem fogja helyettesíteni. Akkor ajánlanám, amikor nem sikerült bevinni a napi fehérjénket, esetleg edzés után fogyasztva lehetnek jótékony hatásai, de ennyi. Nem arra lettünk kitalálva, hogy finomított, emésztést segítő összetevőkkel vegyített fehérjével töltsük fel magunkat. Ezt mindenképp tartsuk észben.

  A szénhdrátok..

  Csak viccelek! Nem gondoltam volna, hogy ennyi minden eszmbe jut a fehérjékről, úgyhogy itt a vége, fuss el véle. Legközelebb tehát a szénhidrátokkal folytatjuk.

  Addig is várunk mindenkit szeretettel a növekvő Facebook csoportunkban és az Instagramon is!

  Bonsens

 

0 Tovább

A kalóriaszámolás rejtelmei

  Kalóriát számolgatni könnyű. Bepötyögjük a telefonunkba, hogy miket eszünk és az összeszámolja nekünk, hány kalóriát ettünk meg. Amennyiben CSAK a fogyás a célunk, akkor akár azt is mondhatom, hogy végeztünk. De mi van akkor, ha szeretnél egészséges is lenni? Tudunk-e úgy egészségesen enni, hogy mondjuuuuk.. nem mondunk le a kedvenc kajáínkról..? Igen!

  A "Szent Háromság" fogalmával már megismerkedhettetek az előző részben és azt is megbeszéltük, hogyan tudjátok kiszámolni, hogy nektek hány kalóriára van szükségetek naponta. Most pedig kivesézzük, hogyan és mire kell figyelni, amikor étrendet készítünk és milyen arányokban kell felosztanunk a napi kalóriabevitünkben a fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat.

  Első körben szerintem a legjobb, ha tisztában leszünk a saját szokásainkkal, mert ennek megfigyelése után tudunk kiindulni és rájönni mit is csinálunk rosszul. Szóval, ha most kezdeném, akkor az első hetet beáldoznám arra, hogy megfigyeljem miket és mennyit eszek. Most valószínű kigubbadt pár embernek a szeme! :D Kíváncsi vagyok, ki meri végigcsinálni a hetet! A tippem szerint, aki még sosem mérte le mennyit eszik, azt valószínű sokkolni fogja.

  De!

  Ne ijedjetek meg, ha brutális számok jönnek ki, nyugodtan nassoljatok és egyetek teljesen "normálisan", hogy tudjátok mivel álltok szemben és ha megvan az egy hét, akkor átlagoljátok ki, hogy mennyi kalóriát ettetek meg naponta és nézzétek meg ehhez képest mit számoltatok ki magatoknak a táblázat segítségével. (Ne felejtsétek el bevinni az üdítőket, gyümölcsleveket sem, mert azok többszáz kalóriával járulnak hozzá a napi bevitelhez!!) Amennyiben nagy az eltérés a két adat között, meg is van a ludas.. Ha viszont a kalóriák nem eget rengetően térnek el, akkor máshol lehet a kutya elásva.

  Az kalóriaszámoló applikáció általában ad egy átlagos felosztást a makronutriensek (kesőbbiekben makrók, ezek a fehérje, szénhidrát, zsír – a szerk.) között és ehhez képest kell megfigyelnünk, hogy mi miből, mennyit eszünk.

  Általában az emberek szénhidrátbevitele rendben van, majd a fehérje jön, ami kevesebb, mint az ajánlott és a zsír az, ami brutálisan sok. Hogy miért? Ezért... 

  Nálam is ez volt a probléma. Amikor először kiszámoltam mennyit eszek és hogyan oszlanak el a makrók, úgy hogy meggyőződésem volt, hogy ultraegészségesen eszek, kiderült, hogy a szénhidrát pont jó, a fehérje is, viszont a ZSÍR!! Az majdnem a háromszorosa volt az ajánlottnak, amit már igazából újraértékeltem, mert ez sem a világ vége, mivel a lényeg a fehérjebevitelben van. Viszont jó volt látni, hogy saját kútfőből, "érzésre" miket eszek és tanulságos volt.

  Amit mindenek előtt jó tudni, hogy: 1g fehérje - 4kcal

                                                          1g szénhidrát - 4kcal

                                                          1g zsír - 9kcal

  Az egészséges étrend fehérjeközpontú. Jelen esetben nem számít, hogy állati vagy növényi fehérjékről beszélünk, mivel fehérjében lévő aminósavak segítenek megtartani az izomszöveteinket és építeni azokat. Nem, nem létfontosságú, hogy óriási izomzatunk legyen, viszont azt érdemes tudni, hogy minél több izmunk van, annál többet ehetünk, mert annál több energiára van szükségünk és minél több izmunk van, annál könnyebben égetjük el a felesleges zsírt is a kis testünkről.

  A mai tudomány állása szerint 1,62g/tkg (testtömeg-kilogramm) az a mennyiség, ami mellett már izmot is tudunk építni. Ez azt jelenti, hogy egy 70kg-os ember napi fehérjebevitele:

  70 x 1,62 = 113,4g fehérje

  Az mennyi??

  Egy étkezésre általában 150 – 250g húst eszünk meg és ha nem zsíros húsokat veszünk figyelembe, akkor átlagban 20g fehérjével számolhatunk 100g húsban. Tehát ha 200g húst eszünk, akkor megközelítőleg 40g fehérjét viszünk be, ami első ránézésre félelmetes lehet, mert "Ki a fene eszik meg legkevesebb fél kiló húst egy nap??". De itt nem számoltunk csak egyetlen étkezés egyetlen összetevőjével. Ha hozzáadjuk mondjuk a köretet, tejfölt, sajtot..stb, akkor máris láthatjuk, hogy egyáltalán nem kell megfeszülni, hogy a nap végére meglegyen.

  Vegetáriánusoknak és vegánoknak már lehet jobban oda kell figyelniük, ha étrendkiegészítő (pl. vegán fehérjepor) nélkül akarják bevinni a napi fehérjét, de annyira ezzel nem vagyok képben, mert nem próbáltam még egyiket se. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, akkor nyugodtan írjon egy e-mail a bonsensofficial@gmail.com -ra és belevágom a gondolatait a soron következő egyik cikkbe! :)

  Szóval meglennénk a fehérjével és jelentem, ez a következő szint, amit ha valaki elér, akkor már legalább 50%-kal közelebb került a céljához, mint akik "csak" a kalóriát akarják számolni!! Igazából azon felül minden extra, viszont ezek a dolgok alapjaiban finomítanak az út egyenességén és az egészségünkön is, ezátal a diétánkra rászánt figyelem mértéke, az egészségünk mértéke lesz!

  Mehetünk tovább..

  A szénhidrát és zsír tekintetében nincsenek aranyszabályok. Ezek egyénenként változtathatók attól függően, hogy kinek hogy reagál a szervezete. Van akinek "jobban szereti" a teste a szénhidrátot, van akinek a zsírokra reagál jobban. Nekem jobban bejött a több szénhidrát (kb. 300g/nap) és a kevesebb zsír (kb. 60g/nap). Ez persze nem törvényszerű. Viszont, aki komolyan eddz, annak szüksége lesz energiára és így sok szénhidrátra. Ettől függetlenül lehet, hogy valaki 200g szénhidrát és 120g zsír mellett tudja ugyanazt a szintet hozni, ezért mondtam, hogy ezt embere válogatja. Próbáljátok ki magatoknak 2-3 hétig egyiket és másikat is, hogy nektek melyik jön be és melyikkel tudjátok jobban tartani a "szabályokat". Ami nagyon fontos, hogy NE menjünk le zsírban a napi összkalória 15-20%-ánál, mert az már negatívan befolyásolja a hormonháztartást!

  Ezzel be is fejezem ezt a rész, mert elég száraz lett szerintem. Nem kell megijedni, nem már sok idegen kifejezés, mint makrók, vagy aminósav.. Csak elvétve. :)

  A következő részben rámegyünk jobban arra, hogy milyen fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat érdemes fogyasztani és melyeket kell távolról kerülni és beszélni fogunk arról, hogy két-két hasonló étel között milyen orbitális különbségek lehetnek, amik dönthetnek hízásról és fogyásról!

  Ha tetszett a cikk, és szeretnél egy interaktívabb felületen a témával kapcsolatban több információt kapni, akkor várunk sok szeretettel a Bonsens's Official Facebook csoportban és követhetsz az Instagramon is!

  További szép napot!

  Bonsens

 

0 Tovább

blogavatar

Érezd jól magad. Légy önmagad és csinaláld azt, amit szeretsz csinálni. Én is ezt teszem. Írok, edzek, jókat főzök és megpróbálom mosolyogva venni az akadályokat, amiket az élet elém gördít. Ha egy pozitív, életcentrikus kikapcsolódásra vágysz a hétköznapok szürkeségében, akkor itt a helyed! :)

Utolsó kommentek