Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A Legjobb tippek fogyáshoz

Sokan nem feltétlenül szeretnének kalóriákat számolgatni, ebben a videóban kifejtem, milyen alternatív megoldások vannak, amik egy ideig biztosan működni fognak! :) 

Étrenddel kapcsolatban írjatok a bonsensofficial@gmail.com-ra vagy keressetek meg minket a Facebook-on a Bonsens's Official csoportban!

0 Tovább

Mindent a zsírokról!

  Az előző két részben a megbeszéltük, hogy milyen fehérjéket és szénhidrátokat illik enni egy jól megtervezett diétában, ma pedig "zsírilag" is ki lesztek okosítva. Elmondok egy adatot, amit sokan még mindig nem tudnak, pedig nagyban befolyásolja az étrendet, lesz jó vs. rossz zsír, és megnézzük azt is, hogy mi van ha leépítjük ezt a nagyon is értékes makronutrienst.

  Csapjunk a lecsóba!

  Tehát van egy olyan dolog, amit sokan figyelmen kívül hagynak, néhányan pedig egyenesen elbagatelizálják, pedig nem kéne.

  Ez az, hogy a zsír 9 kalória!

  Miért olyan érdekes ez?!

  Mert a másik két makró több, mint duplája. Ugye a fehérje és szénhidrát, egyaránt 4-4 kalóriába "kerülnek", a zsírnak ezzel szamben 9 egységet sikerül grammonként elvennie a napi összkalóriánkból. Ezt még megfejelem azzal, hogy kiterjedését megfigyelve, ezt lehet a legjobban benézni, ugyanis a zsír egyáltalán nem néz ki soknak amikor megesszük, nem úgy az úszóguminkba alattomosan beépülve.

  Ennek ellenére a legjobban kézben tartható makronutriens a három közül. A piac igényét maximálisan kielégítve, számtalan zsírcsökkentett árut találni. Szinte nincs is olyan, amiből ne lehetne "light"-ot venni.

  De vigyázzunk, mert nem eszik mindig olyan forrón a kását! A zsírcsökkentett dolgok általában fel vannak tuningolva egy kis szénhidráttal, hogy kompenzálják a zsírok kivonásával egyenes arányosan csökkenő ízélményt. Aki nem hiszi, az hasonlítson össze egy normál és egy light terméket, 99%-ban magasabb lesz a light szénhidráttartalma, de még így is bőséges kalóriamennyiséget tudunk megspórolni ezekkel.

  Ez persze szembe megy minden magyaros ételnek, finomságnak, ami általában maga a zsírosság.

  Kolbász, szalámi, zsíros húsok, mint csülök, tarja stb.. Sütikben is inkább preferáljuk a tejszínes, diós-mákos vonalakat, mint bármi mást. Bár ezt lehet embere válogatja..

  A lényeg, ha valaki számolja a kalóriáit, remélem itt vannak olyanok, akkor az tudja, hogy ha nem figyel, akkor a napi zsírbevitel háromszorosát is lazán be lehet vinni. Amit ha 60g-mal számolunk, szor 3, az 180g. Szorozva ugye KILENC kalóriával per gramm! És tessék: 1620kcal! Ami egy alacsonyabb hölgy akár napi kalóriabevitele is lehet.

  Én például, amikor először számoltam a kalóriáim, akkor már magam szerint egészségesen táplálkoztam és így is 120g!!! zsírt ettem meg. Ami egyértelműen túlzás még az én méreteimhez képest is.. :) Na, de nem mindegy milyen zsírok is ezek.

  Igen-igen, aki azt hitte megúszhatja száraz tananyag nélkül, azok szorítsák össze a fogaikat, mert jön pár meghatározás, hogy tisztába tegyünk a zsírokat.

  Milyen zsírok vannak?

  Kezdjük a rosszakkal, mert tényleg vannak!

  A zsírok legalja, a transz-zsírok

  Ezek vezetnek a legnagyobb mértékben az érrendszeri- és szívproblémákhoz. Ezek megtalálhatók tejtermékekben (nem halálos mennyiségben), hirdogenizált növényi olajokban (na ez az amire nincs senkinek szüksége), napraforgóolaj, margarinokban, tartósított zsírokban, amiknek a folyamatok miatt megváltozott a kémai összetétele. Természetesen a gyorskaják nagy részét sem úszhatjuk meg nélkülük. Lehetőleg ezektől harárolódjunk el, a tejtermékeket kivéve, mert arányaiban annyi jó dolog van bennük, hogy 50 szeresen is jobban járunka fogyasztásukkal, mint amennyi kárt okozhatnak.

  A következő a telített zsírok

  Főleg állati eredetű zsírokban találhatók, mint a sertészsír vagy a vaj. Ezen kívül a kókusz illetve a pálmamagolajban is található. De van belőlük bőven a tejben és tejtermékekben és ha egy jó kolbász, szalámi, vagy egy habos sütemény jut eszünkbe, akkor a telített zsírokról se tessenek megfeledkezni! Fogyasztásuk moderáltan ajánlott, a napi kalóriabevitelünk MAXIMUM 10%-át tehetik ki, ami nem olyan sok, szóval figyelni kell rá.

  Jöjjenek a jók és majdnem jók, a telítetlen zsírok

  Egyből ketté vesszük őket, egyszeresen telítetlen és többszörösen telítetlen. (Nyugalom nem lesz több csoport!)

  Egyszeresen telítetlen (nem esszenciális) zsírok

  Nem esszenciális: A szervezetünk saját magától is képes ilyet csinálni magának. A máj és a vese összeüt egy olivalolajos salit és bumm kész is! :D Viccet félretéve, tényleg elő tudjuk állítani. A folyamatot, nem írom le hogy, mert senkit sem érdekel szerintem. Ilyen zsírokhoz tartozik az Omega 9. Főleg olivaolajban, repce olajban, földimogyoróban, szezámmagban található. Amit itt külön kiemelnék, az az, hogy ha lehet NE használjük sütésre, mert hő hatására megváltozik a kémiai összetételük és akkor adtunk a ... egy pofont. Hideg formájukban használjuk, pl. salátadresszingeknél, vagy ha házi majonézt készítünk.

  Többszörösen telítetlen  (esszenciális) zsírok 

  Tengeri halakban, lazacban, lenolajban, kukoricaolajban, szójaolajban, olajos magvakban találhatunk nagyobb mennyiséget. Két fő részből állnak az Omega 3 és Omega 6 zsírokból, amik esszenciálisak, tehát??? Pontosan! A szervezetünk nem tudja előállítani őket, úgyhogy mindenképpen be kell vinnünk külső forrásokból. Ezek közül próbáljuk az Omega 3-at erőltetni. Ha pedig nehézségünk akad ezeknek a bevitelével, akkor étrendkiegészítő formájában vigyük be.

  Amit még tudni illik és érdemes az az, hogy az "A" és "E" vitaminok zsírban oldódók, így azokat próbáljuk étekzés közben vagy után bevenni.

  Mivan, ha nem eszek zsírt, vagy nagyon kevés zsírt eszek?

  Komoly probléma!

  A megfelelő hormonháztartás fenntartásához elengedhetetlenek a zsírok. Az összkalóriánk 15%-a alá semmilyen esetben sem mehetünk, mert az már negatívan hathat ki ránk. Férfiaknál potenciazavart és a libidó jelentős csökkenését, a hölgyeknél pedig kimaradó menstruációt is eredményezhet!

  Ugyanezen okok miatt NEM egészséges hosszútávon 10%-os testzsír alatt lenni. Tudom, hogy ez a legtöbb embert nem érinti, de azért nem árt tudni!

 

  Ezzel a mini sorozatunk végére értünk. Mostmár mindenki 100%-ig biztos lehet benne, hogy a megfelelő fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat építi bele az étrendjébe.

  Aki viszont nem mer egyedül ebbe belevágni és szüksége lenne segítségre az étrendösszeállításban és kalóriaigényének kiszámításában, az írjon rám a bonsensofficial@gmail.com-on!

  A Facebook csoport is nyitva áll az életmódváltók előtt: Bonsens's Official

  A következő témakört még nem választottam ki, erről valőszínű csinálok egy szavazást a csoportban. De megígértem, hogy nem fog sokáig tartani és tovább hasznos infókkal foglak titeket bombázni, hogy a lehető leghamarabb és legélhetőbben eredményeket tudjatok felmutatni!

  Bonsens

 

0 Tovább

A kalóriaszámolás rejtelmei

  Kalóriát számolgatni könnyű. Bepötyögjük a telefonunkba, hogy miket eszünk és az összeszámolja nekünk, hány kalóriát ettünk meg. Amennyiben CSAK a fogyás a célunk, akkor akár azt is mondhatom, hogy végeztünk. De mi van akkor, ha szeretnél egészséges is lenni? Tudunk-e úgy egészségesen enni, hogy mondjuuuuk.. nem mondunk le a kedvenc kajáínkról..? Igen!

  A "Szent Háromság" fogalmával már megismerkedhettetek az előző részben és azt is megbeszéltük, hogyan tudjátok kiszámolni, hogy nektek hány kalóriára van szükségetek naponta. Most pedig kivesézzük, hogyan és mire kell figyelni, amikor étrendet készítünk és milyen arányokban kell felosztanunk a napi kalóriabevitünkben a fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat.

  Első körben szerintem a legjobb, ha tisztában leszünk a saját szokásainkkal, mert ennek megfigyelése után tudunk kiindulni és rájönni mit is csinálunk rosszul. Szóval, ha most kezdeném, akkor az első hetet beáldoznám arra, hogy megfigyeljem miket és mennyit eszek. Most valószínű kigubbadt pár embernek a szeme! :D Kíváncsi vagyok, ki meri végigcsinálni a hetet! A tippem szerint, aki még sosem mérte le mennyit eszik, azt valószínű sokkolni fogja.

  De!

  Ne ijedjetek meg, ha brutális számok jönnek ki, nyugodtan nassoljatok és egyetek teljesen "normálisan", hogy tudjátok mivel álltok szemben és ha megvan az egy hét, akkor átlagoljátok ki, hogy mennyi kalóriát ettetek meg naponta és nézzétek meg ehhez képest mit számoltatok ki magatoknak a táblázat segítségével. (Ne felejtsétek el bevinni az üdítőket, gyümölcsleveket sem, mert azok többszáz kalóriával járulnak hozzá a napi bevitelhez!!) Amennyiben nagy az eltérés a két adat között, meg is van a ludas.. Ha viszont a kalóriák nem eget rengetően térnek el, akkor máshol lehet a kutya elásva.

  Az kalóriaszámoló applikáció általában ad egy átlagos felosztást a makronutriensek (kesőbbiekben makrók, ezek a fehérje, szénhidrát, zsír – a szerk.) között és ehhez képest kell megfigyelnünk, hogy mi miből, mennyit eszünk.

  Általában az emberek szénhidrátbevitele rendben van, majd a fehérje jön, ami kevesebb, mint az ajánlott és a zsír az, ami brutálisan sok. Hogy miért? Ezért... 

  Nálam is ez volt a probléma. Amikor először kiszámoltam mennyit eszek és hogyan oszlanak el a makrók, úgy hogy meggyőződésem volt, hogy ultraegészségesen eszek, kiderült, hogy a szénhidrát pont jó, a fehérje is, viszont a ZSÍR!! Az majdnem a háromszorosa volt az ajánlottnak, amit már igazából újraértékeltem, mert ez sem a világ vége, mivel a lényeg a fehérjebevitelben van. Viszont jó volt látni, hogy saját kútfőből, "érzésre" miket eszek és tanulságos volt.

  Amit mindenek előtt jó tudni, hogy: 1g fehérje - 4kcal

                                                          1g szénhidrát - 4kcal

                                                          1g zsír - 9kcal

  Az egészséges étrend fehérjeközpontú. Jelen esetben nem számít, hogy állati vagy növényi fehérjékről beszélünk, mivel fehérjében lévő aminósavak segítenek megtartani az izomszöveteinket és építeni azokat. Nem, nem létfontosságú, hogy óriási izomzatunk legyen, viszont azt érdemes tudni, hogy minél több izmunk van, annál többet ehetünk, mert annál több energiára van szükségünk és minél több izmunk van, annál könnyebben égetjük el a felesleges zsírt is a kis testünkről.

  A mai tudomány állása szerint 1,62g/tkg (testtömeg-kilogramm) az a mennyiség, ami mellett már izmot is tudunk építni. Ez azt jelenti, hogy egy 70kg-os ember napi fehérjebevitele:

  70 x 1,62 = 113,4g fehérje

  Az mennyi??

  Egy étkezésre általában 150 – 250g húst eszünk meg és ha nem zsíros húsokat veszünk figyelembe, akkor átlagban 20g fehérjével számolhatunk 100g húsban. Tehát ha 200g húst eszünk, akkor megközelítőleg 40g fehérjét viszünk be, ami első ránézésre félelmetes lehet, mert "Ki a fene eszik meg legkevesebb fél kiló húst egy nap??". De itt nem számoltunk csak egyetlen étkezés egyetlen összetevőjével. Ha hozzáadjuk mondjuk a köretet, tejfölt, sajtot..stb, akkor máris láthatjuk, hogy egyáltalán nem kell megfeszülni, hogy a nap végére meglegyen.

  Vegetáriánusoknak és vegánoknak már lehet jobban oda kell figyelniük, ha étrendkiegészítő (pl. vegán fehérjepor) nélkül akarják bevinni a napi fehérjét, de annyira ezzel nem vagyok képben, mert nem próbáltam még egyiket se. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, akkor nyugodtan írjon egy e-mail a bonsensofficial@gmail.com -ra és belevágom a gondolatait a soron következő egyik cikkbe! :)

  Szóval meglennénk a fehérjével és jelentem, ez a következő szint, amit ha valaki elér, akkor már legalább 50%-kal közelebb került a céljához, mint akik "csak" a kalóriát akarják számolni!! Igazából azon felül minden extra, viszont ezek a dolgok alapjaiban finomítanak az út egyenességén és az egészségünkön is, ezátal a diétánkra rászánt figyelem mértéke, az egészségünk mértéke lesz!

  Mehetünk tovább..

  A szénhidrát és zsír tekintetében nincsenek aranyszabályok. Ezek egyénenként változtathatók attól függően, hogy kinek hogy reagál a szervezete. Van akinek "jobban szereti" a teste a szénhidrátot, van akinek a zsírokra reagál jobban. Nekem jobban bejött a több szénhidrát (kb. 300g/nap) és a kevesebb zsír (kb. 60g/nap). Ez persze nem törvényszerű. Viszont, aki komolyan eddz, annak szüksége lesz energiára és így sok szénhidrátra. Ettől függetlenül lehet, hogy valaki 200g szénhidrát és 120g zsír mellett tudja ugyanazt a szintet hozni, ezért mondtam, hogy ezt embere válogatja. Próbáljátok ki magatoknak 2-3 hétig egyiket és másikat is, hogy nektek melyik jön be és melyikkel tudjátok jobban tartani a "szabályokat". Ami nagyon fontos, hogy NE menjünk le zsírban a napi összkalória 15-20%-ánál, mert az már negatívan befolyásolja a hormonháztartást!

  Ezzel be is fejezem ezt a rész, mert elég száraz lett szerintem. Nem kell megijedni, nem már sok idegen kifejezés, mint makrók, vagy aminósav.. Csak elvétve. :)

  A következő részben rámegyünk jobban arra, hogy milyen fehérjéket, szénhidrátokat és zsírokat érdemes fogyasztani és melyeket kell távolról kerülni és beszélni fogunk arról, hogy két-két hasonló étel között milyen orbitális különbségek lehetnek, amik dönthetnek hízásról és fogyásról!

  Ha tetszett a cikk, és szeretnél egy interaktívabb felületen a témával kapcsolatban több információt kapni, akkor várunk sok szeretettel a Bonsens's Official Facebook csoportban és követhetsz az Instagramon is!

  További szép napot!

  Bonsens

 

0 Tovább

Hogyan kezdjünk el fogyni?

Ti is kiszámoltátok már, hogy mennyi kalóriára van szükségetek a célotok eléréséhez? Ha nem, akkor az előző cikkben megtaláljátok a módját! Ha pedig túl vagytok rajta és már alig vártátok, hogy folytassuk, akkor üdvözöllek Titeket! :)

  Az újaknak mondanám, hogy jelenleg életmódot váltunk és az egyetlen hiteles és jól működő diétás rendszerrel próbálom megismertetni az embereket. Ez a kalóriaszámolásra épülő diéta, a Flexible-dieting.

  Miért jó ez neked?

  Mert ebben a diétában nincs szükséged arra, hogy elhagyj olyan dolgokat, amiket szeretsz, nem kell koplalnod és semmi ilyesmi. Az egyetlen dolog, amire figyelni kell az Energia-egyensúly. Ez azt jelenti, hogy ha meg szeretnéd tartani a súlyodat, akkor annyi energiát (ételt) kell enned, amennyit elégetsz a nap során. Ha pedig fogyni szeretnél, akkor ennél értelemszerűen kevesebbet.

fogyás kalóriadeficit energiaegyensúly

  Gondolom megfogalmazódott benned, hogy: "Nekem mennyi kalóriára van szükségem?" - Mint azt fent írtam, ehhez az előző cikkben találjátok az infót egy szuper táblázattal, aminek alapján nem egész 20mp alatt ki tudjátok ezt számolni!

  Ha mindenki megvan akkor visszakanyarodunk a mostani témánkhoz :)

  Egy gyorstalpalóval fogjuk kezdeni.. Mire van szükségem ahhoz, hogy el tudjam kezdeni a kalória számlálást?

1db konyhai mérleg

1db kalória számoló applikációra (van jópár, biztos megtaláljátok őket)

1db szobai mérleg

  ..és az elején türelem. Igen, ez lehet, hogy néhány embernél kiveri a biztosítékot, de ha valaki azt gondolta, hogy "ingyen" kap egészséges étrendet, mindenféle áldozat nélkül, akkor el kell őket keserítsem. Ilyenkor gondoljatok arra, hogy melyik diétában fér bele egy palacsinta, vagy jó csülök.. Ugye-ugye... :D

fogyás kalóriadeficit energiaegyensúly

  Mire használjam ezeket az eszközöket?

  Az alapok egyszerűek. A konyhai mérleggel lemérjük mit eszünk. - Mindent? -  Igen, mindent.. És ezt mindet bevisszük az applikációnkba, ami kiszámolja nekünk azonnal, hogy mennyit is ettünk. Imádom az applikációt, mert MINDEN benne van. A 95%-a megtalálható az élelmiszereknek, amiket használunk és elég ha a vonalkódot beolvassuk a telefonnal, kiválasztjuk, hogy hány grammot szeretnénk megenni és már kész is vagyunk. (Ezúton szeretném megköszönni az úttörőknek, akik bevitték a rendszerekbe azt a tömérdek kaját, nekem nem lett volna ehhez türelmem! Köszönjük!)

 Példaképp a reggelim: Tojás – 7db (53g) – 532kcal

                                      Teljeskiőrlésű Toastkenyér - 75g (3szelet) – 191kcal

                                       Paradicsom – 60g – 11kcal

                                       Összesen: 734kcal       ...ennyi!  :)

  Eleinte bosszantó, sőt agyvérzés közeli állapotot is előidézhet, tudom, de a "szépségért" meg kell küzdeni! És ha szerencsés vagy, akkor Te az a fajta vagy, aki szinte mindig ugyanazt reggelizi/ebédeli/vacsorázza és csak egyszer kell kiszámolni mindent, ha pedig az vagy, aki a hűtő előtt ácsorog fél órát mire kitalálja mit akar enni, akkor ez több időt fog igénybevenni. De kitartás! Egy-két hét alatt megszokja mindenki, még az ilyen extrém hülyék is, mint én! :D

  Ha pedig valakinek kérdése van ezzel kapcsolatban, akkor ne habozzon feltenni a bonsensofficial@gmail.com -on. Nem harapok!

fogyás kalóriadeficit energiaegyensúly

  Szobai mérleg..

  Ő nem az ellenség! Hanem a legjobb barátunk, mert nem hazudik. A legjobb, ha minden nap lemérjük magunkat és hetente átlagoljuk a FELÍRT súlyunkat. Úgy átlagoljunk, hogy a héten mért legnagyobb és legkisebb súlyunkat vegyük ki a játékból és a maradék 5-nek az átlag fogja megmutatni a könyörtelen igazságot. Erre is applikációt használok, hogy ne kelljen annyit körmölni, de a papír – ceruza kombó is működik! ;) Én minden vasárnap "tartok" extra mérést is, ami azt jelenti, hogy megnézem hogyan változtak a körmérétetim (derekam, karom, stb.) és ezt egy táblázatban vezetem.

  Miért kell igazából megmérni magad?

  Mert ez lesz a visszaigazolás a heti kalóriabeviteled beállításához. Ha véget ért az első hét és követted az instrukciókat, akkor levonhatod a konzekvenciát. Amennyiben a célod fogyás, és az átlagolt súlyod fogyást mutat az előző héthez képest, akkor megérkeztél. Ha nem változott, akkor csökkentsd a kalóriádat mondjuk 250-nel és csinálj végig még egy hetet és amennyiben ezután elkezd csökkenni a súlyod, már jó úton vagy, ha pedig még mindig nem vagy elégedett, akkor viheted lentebb a kalóriáidat. Ugye, hogy nem bonyolult?!

  Viszont, ezek az információk, csak ahhoz elegek, hogy elkezdjünk fogyni, de aki letölti az kalóriaszámláló applikációt biztos figyelmes lesz három dologra. Ez a korábban már említett "Szent Háromság", a fehérje, szénhidrát és zsír.

fogyás kalóriadeficit energiaegyensúly  Mivel ismét elég hosszúra nyúlt a mondókám, ezért ez már csak a következő részbe fog beleférni, de ígérem sietek vele, hogy minnél hamarabb a lehető legjobb eredményeket érjétek el!

  Remélem a következő pár napban megjön a tabletem is, amin tudok normálisan videót szerkezteni és akkor fogok videókat is gyártani arról, hogy miket eszek, hogyan kell elkészíteni őket és még mindenféle érdekes dologról is lesz szó!

  Maradjatok velem!

  Bonsens

  Facebook csoport: Bonsens's Official

  Instagram: @bonsensofficial

  Várunk mindenkit, sok-sok szeretettel! :)

0 Tovább

Fogyjunk együtt! - Kalóriadeficit

  Az előző részben kitárgyaltuk, hogy mi az az összetevő a diétákban, ami nélkül nem működik egyik sem. Dobpergés.....! Igeen, a kalóriadeficit! De mi ez pontosan és honnan bukkant fel a semmiből?

  A legkeresettebb titkok egyike a XXI. században, hogy hogyan lehetnénk karcsúak, fittek, egészségesek, szenvedés, koplalás és rossz közérzet nélkül?!

  A tudomány alakítói pedig nem ültek a babérjaikon az elmúlt pár évben. Sok száz tanulmány és kísérlet zajlott a háttérben, egyre jobban felcsigázva a témában érintetteket. Ez mindenkire, aki edzéssel, étrenddel, diétákkal foglalkozik, kihatással volt. Az eredmény hallattán viszont nem mindenki volt boldog. A diéták képviselői letaglózva vették tudomásul (már aki tudomásul vette), hogy ami mellett harcoltak és amiből valószínűleg az egész bevételüket megtermelték, az lényegében nem volt más mint hiányos adatokra alapozott fikció.

diéta fogyás kalória deficit kalória számítás

  Miért hiányos?

  Mint azt mindenki tudja, nem minden diéta "jó" mindenkinek. Pont ezért hiányos. Mert van EGY mozgató rugó, aminek a teljesülése esetén sikeres lesz a diéta, az összes diéta. És ez nem a vércsoporttól vagy csillagjegyünktől függ. Esetleg attól, hogy férfiak, vagy nők vagyunk, hogy hol élünk, vagy hogy milyen "állatot dob nekünk a fészbuk" és lehetünk farkasok, medvék... Hanem attól függ, kalóriadeficitben vagyunk-e ettől a diétától vagy sem.

  Az igazság az, hogy mindenki mást tud betartani. Van, akinek könnyebb elhagyni a szénhidrátot, mint 16 órán át nem enni. Van, aki inkább húst eszik és mást nem, viszont van, aki a zöldségekre esküszik. Léböjtösök, cukor-elhagyók, testkontrollosok, zsírt zsírral evők és még száz és száz diétafajta a fogyás égisze alatt.

  A lényeget viszont, nem sokan ismerik: Kalóriadeficit!

  Mi is ez?

  Nagyon egyszerű. Mindenkinek van egy energia igénye aszerint, hogy hány éves, milyen magas, hány kiló és milyen az aktivitási szintje. Ha fogyni szeretnénk, akkor az adott energia igény (kalória szint) kiszámolása után, már csak az a dolgunk, hogy ez alatt maradjunk a napi bevitt kalóriánkkal. Bumm...Pl. Az én kalória igényem 2900 kcal és ha fogyni szeretnék, akkor a fogyás mértékétől függően csökkentem 250 – 500 kalóriával a bevitelt és véget is ért a misztikum.

diéta fogyás kalória deficit kalória számítás

  ..Miközben ezt írtam, az jutott eszembe, hogy minden zseniálisnak megoldás mögött egy teljesen alapvető dolog áll, ami felett egyszerűen mindenki elsiklott. Ez is pont olyan, és mai napig elszomorít, hogy hány százezer ember kötetett vagy követ olyan diétákat, amivel igazából soha nem fog célt érni, vagy csak ideiglenesen..

  De mivel itt vagy és ezt olvasod, megspórolok neked jópár szenvedéssel teli hetet, hónapot, úgyhogy menjünk is tovább.

  Hogyan tudod kiszámolni azt, hogy mennyi kalóriára van szükséged?

  A legkönnyebb verzió, hogy keresel egy alkalmazást, vagy egy kalória szükséglet számítót. Ezekbe beírod az adataidat és már ki is jön az eredmény. Ha adhatok egy tippet, akkor fogyásnál a kívánt célsúlyt érdemes bevinni, mert így megkíméljük magunkat a későbbiekbena további számolgatásoktól. (Ha még szőrszálhasogatóbb akarok lenni, és valaki az álom-testre hajt, akkor viszont tiszta, zsírmentes súlyt próbáljunk meg megadni.)

  Vigyázzunk, hogy az aktivitási szintnek mit adunk meg, mert haljamosak vagyunk azt hinni, hogy a távirányító emelgetés és az egér mozgatása súlyos kalóráktól szabadít meg, de megsúgom, hogy nem.. Mindig az elgondolt szint előttit adjuk meg, pl. közepesen aktív helyett, kevésbé aktívat, vagy ha skálán kell kiválasztani, akkor 7es helyett 5öst válasszunk. Nem baj, ha ez nem így van, viszont ha tutira akarunk menni, ne verjük át magunkat az első percben.

diéta fogyás kalória deficit kalória számítás

  Hogy tiszában legyen mindenki a szintek erősségével elmondom, hogy egy magát "Aktívnak" tartó heti 3-4 súlyzós edzést csinál, 1-2 kardióedzéssel kiegészítve és napi kb. 10.000 lépést tesz meg. Ennek a fele a "Kevésbé aktív" és aki plakáton lát edzőtermet és nem mozog extrán, az nyugodton állítsa be az "Egyáltalán nem aktív" mezőt vagy a 0-át.

  Ha pedig valaki inkább gyorsan szeretne egy körülbelüli értéket, akkor: Papírt, tollat (vagy inkább telefont)! :D

  Megvan...? ..Szuper! :)

  Először is legyen meg a célsúlyunk. A példa kedvéért írom én is veletek: 85kg a célsúlyom, ezt szeretném megtartani. Az alábbi táblázat segítségével válasszátok ki, hogy mennyivel kell később megszorozni a testsúlyotokat. 

                                                            Súlymegtartás  Súlyvesztés  Súlynövelés

Ülőmunka és napi 10.000 lépés mellett:    27,1                   22                   36,4

Kevésbé aktív - heti 3 edzés mellett:         29,5                   23,5                38,2

Aktív - heti 5 edzés mellett:                       32,8                   25,8                 41,6

Nagyon aktív – heti 6 edzés + 2 kardió:    35,2                   28,6                 44

  A súlyunkat megszorozzuk a célunktól és aktivitási szintünktől függően:

  Nálam ez Súlymegtartás és Nagyon aktív, tehát: 85(kg) x 35,2 = 2992 kalória

  2992 kcal-t kell fogyasztanom ahhoz, hogy heti 6 edzés és 2 kardiózás mellett a 85 kg-os súlyomat tartani tudjam.

diéta fogyás kalória deficit kalória számítás

  Ez persze csak egy jó becslés, aminek az alapja, hogy átlagolták a emberek kalóriaszükségletét. Ehhez képest valakinek lehet kicsivel több, vagy épp kevesebb kalóriára van szüksége. A különbséget az adja, a többi lehetőségtől, hogy ezzel a módszerrel maximum 2 hét alatt szinte 100%-osan ki tudod deríteni, pontosan mennyi kalóriát kell bevinned a célodhoz, ellenben minden más diétával, ahol ezzel SENKI nem folgalkozik, a lényeg, hogy a ne egyél ezt vagy azt...

  Szóval, megérkeztünk a mai poszt végére, kiszámoltuk kb mennyi kalóriára lesz szükségünk a célunk eléréséhez. A következő részben beszélni fogunk arról, hogy milyen "felszerelés" szükségeltetik a zökkenőmentes haladáshoz, de ne ijedjen meg senki, nem kell többtízezret költeni, és arról is beszélni fogunk, hogy a kalóriákon kívül mikre kell még odafigyelni, hogy a lehető legjobb és legoptimálisabb eredményt elérjük!

  Tartsatok velem!

  Ha esetleg valaki nem bír magával és azonnal el akarja kezdeni, nyugodtan írjon rám a bonsensofficial@gmail.com – on!

  Bonsens

7 Tovább

blogavatar

Érezd jól magad. Légy önmagad és csinaláld azt, amit szeretsz csinálni. Én is ezt teszem. Írok, edzek, jókat főzök és megpróbálom mosolyogva venni az akadályokat, amiket az élet elém gördít. Ha egy pozitív, életcentrikus kikapcsolódásra vágysz a hétköznapok szürkeségében, akkor itt a helyed! :)

Utolsó kommentek